UČEBNICE DLE OBORŮ

Průvodce výukou dle RVP
Interaktivní učebnice
Datové balíčky
Interaktivní učebnice
Jazyk a jazyková komunikace
Angličtina
Český jazyk - 1. stupeň
Český jazyk - 2. stupeň
Umím češtinu?
Matematika a její aplikace
Matematika - 1. stupeň
Matematika - 2. stupeň
Matematický klokan
Člověk a jeho svět
Člověk a jeho svět
Prvouka
Přírodověda
Vlastivěda
Člověk a společnost
Dějepis
Člověk a příroda
Fyzika
Chemie
Přírodopis
Zeměpis
Ostatní
Doprodej
Pomůcky pro výuku
Obaly

O INTERAKTIVNÍCH UČEBNICÍCH

JAK POUŽÍVAT PRODOS MANAGER

Prodos Manager je bezplatná aplikace pro PC s operačním systémem Microsoft Windows, určená ke správě elektronických publikací (tzv. balíčků) nakladatelství Prodos. V roce 2020 prošla aplikace celkovou aktualizací (verze V2).
V případě potíží s instalací se obraťte na technickou podporu na telefonním čísle +420 777 790 644 nebo na e-mailové adrese iu@prodos.eu, se kterou váš problém společně vyřešíte.

Upozornění:

Aplikace Prodos Manager V2 je zatím nezbytná pro tituly Brighten Your English! 1 - interaktivní úlohy a Brighten Your English! 2 - interaktivní úlohy.

Pro všechny ostatní interaktivní publikace je třeba použít aplikaci Prodos Manager v1.2.3. Na převodu titulů do nové verze Prodos Managera se pracuje.

1. Jak nainstalovat Prodos Manager V2

Instalační soubor si stáhněte z tohoto odkazu a spusťte instalační proces.
Nejdříve si zvolte typ instalace:
• Samostatná instalace: Lokální instalace, vhodná pro domácí použití.
• Klientská instalace: V tomto režimu se na lokální počítač neinstalují žádné balíčky, aplikace pracuje s daty instalovanými na serveru. Vhodné pro žákovská PC ve školní učebně.
• Serverová instalace: Varianta pro učitelský počítač/server ve školní učebně. Na tento počítač se nainstalují datové balíčky. Žákovská PC s klientskou instalací aplikace se poté pouze připojí na tento „server“ a pracují s již instalovanými datovými balíčky.
Po dokončení instalace spustíte Prodos Manager V2 kliknutím na zástupce programu na pracovní ploše vašeho zařízení.
Pokud jste již dříve Prodos Manager používali a ikona zástupce programu si po reinstalaci ponechala původní vzhled staré verze Prodos Manageru, nic se neděje. Po restartu počítače se ikona sama zaktualizuje.

2. Jak nahrát nový balíček

Instalaci nového balíčku zahájíte kliknutím na růžové pole správce balíčků a poté na zelené pole se symbolem +. Ve svém zařízení následně vyberete instalační soubor, který chcete do programu Prodos Manager V2 nahrát.
Po nahrání balíčku pokračujte kliknutím na pravou zelenou šipku.
Potvrďte licenční ujednání, které vymezuje podmínky užívání elektronických publikací Prodos. Poté zadejte sériové číslo produktu, které jste obdrželi při nákupu elektronické publikace.
Každou interaktivní učebnici nakladatelství Prodos je třeba do 14 dní od její instalace aktivovat. Pokud tak neučiníte, po uplynutí této lhůty nebude možné balíček otevřít. Aktivaci proveďte zadáním přihlašovacích údajů, které používáte na e-shopu ucebnice.org, případně během chvilky vytvořte registraci novou.
Aktivaci produktu je možné provést kdykoliv.

V síťové instalaci je možné třídit balíčky do skupin podle různých parametrů (ročník, předmět apod.).

3. Jak pracovat s interaktivními učebnicemi

Pokud není uvedeno jinak, jsou interaktivní učebnice Prodos vytvořeny v programu ActivInspire, který před prvním spuštěním publikace nainstalujte do svého počítače.
Práce s interaktivními učebnicemi je intuitivní. V případě potřeby můžete využít uživatelskou příručku k interaktivní matematice, která objasňuje základní principy práce s učebnicí: školní verze, domácí verze.

Často kladené otázky (FAQ)

4. Jak balíček přeinstalovat na jiný počítač

Vybraný balíček musíte nejprve deaktivovat. Po kliknutí na stejnojmenné tlačítko zadejte přihlašovací údaje do e-shopu ucebnice.org, kterými jste daný produkt aktivovali. Pokud tyto údaje neznáte, obraťte se prosím na správce licence na vašem pracovišti nebo na klientskou linku Prodos (+420 777 790 644, iu@prodos.eu).
Po deaktivaci můžete balíček opětovně nainstalovat na jiný počítač.

Deaktivovaný balíček doporučujeme odinstalovat kliknutím na stejnojmenné tlačítko. Při odinstalaci zadejte do prázdného pole katalogové číslo produktu. Pokud ho neznáte, vyhledáte ho v zelené záložce nabídka učebnic v horní části okna nebo v e-shopu ucebnice.org.
Interaktivní učebnice

Interaktivní učebnice nakladatelství Prodos jsou elektronické tituly určené pro Vaše PC a interaktivní tabule. Byly vytvořeny v programu ActivInspire a jsou vhodné k práci na všech typech interaktivních tabulí a na osobních počítačích. Jejich dalšími přednostmi jsou zejména intuitivní ovládání, atraktivní a zábavné zpracování a pestrá skladba úloh.

Jednoduchou práci s tituly usnadňuje zastřešující aplikace Prodos Manager, která je Vám k dispozici ZDARMA. Tu je potřeba nainstalovat na každý počítač zvlášť, při instalaci si lze vybrat instalaci pro konkrétního uživatele, nebo pro všechny uživatele daného počítače. Slouží nejen jako přehledná knihovna všech Vašich interaktivních titulů, ale také umožňuje okamžitě získat dostupné aktualizace.

Protože se práce na počítači a na interaktivní tabuli liší, některé učebnice jsou funkčně i obsahově přizpůsobeny způsobu jejich použití. K práci na interaktivní tabuli je určena školní verze interaktivní učebnice. Je obsahově výrazně bohatší a je opatřena multilicencí. K práci na domácím počítači je určena domácí verze interaktivní učebnice, která není vhodná pro interaktivní tabule a licenční ujednání umožňuje její použití pouze na jednom PC.

Datové balíčky jsou tematické soubory interaktivních úloh. Jejich výhodou je nízká cena možnost stáhnout si je k sobě do počítače ihned poté, co zaevidujeme Vaši platbu. Nečekáte tedy na zaslání CD.

Interaktivní učebnice si můžete vyzkoušet prostřednictvím demo ukázek, které jsou přístupné u jednotlivých titulů volně ke stažení.

Zde najdete katalog všech interaktivních publikací nakladatelství Prodos vydaných na CD-ROM a v záložce Datové balíčky interaktivní tituly ve formě datových balíčků ke stažení.

Potřebujete poradit?
 • nejčastější otázky a odpovědi (viz FAQ)
 • kontakty
 • manuál k instalaci aplikace Prodos Manager 1.x
 • manuál k přechodu z verze Prodos Manager 1.1 na verzi 1.2
 • Prodos Manager v1.2.3 aplikace (ZDARMA ke stažení)
 • Prodos Manager V2 aplikace (ZDARMA ke stažení)
 • uživatelské příručky ke stažení: školní verze, domácí verze
 • licenční podmínky ke stažení: školní verze, domácí verze
 • postup při nákupu datových balíčků
 • stránky aplikace ActivInspire

• aktualizace aplikace ActivInspire v. 1.8, která již neobsahuje úvodní okno volby edice (při startu programu).
Hledat:  


Obchodní podmínky
reklamační řád
jak nakupovat
O NÁS     KONTAKT FAQ SLUŽBY PEDAGOGŮM DISTRIBUCE/CENÍK GDPR
INTERAKTIVNÍ UČEBNICE AKTUALIZOVANÉ UČEBNICE VÝSLEDKY PŘIPRAVUJEME DOPRODEJ
UČEBNICE DLE ROČNÍKU 1. 2. 3. 4. 5. 6. (PRIMA) 7. (SEKUNDA) 8. (TERCIE) 9. (KVARTA)